Zapraszamy do testów komunikatora Chat w naszym serwisie www

We współpracy z firmą JivoSite, udostępniliśmy możliwość komunikacji poprzez Chat bezpośrednio z poziomu stron internetowych naszego serwisu www! Na każdej stronie, w prawym dolnym rogu ekranu, pojawia się baner Napisz do nas, jesteśmy online! Jego kliknięcie otwiera okno, w którym uzyskujemy możliwość wymiany informacji tekstowych z konsultantami firmy this.pl Audio. Dedykowane aplikacje kontrolują, którzy konsultanci są dostępni i kierują do nich informacje o nowym zapytaniu. Konsultant, którzy odbierze zapytanie, prowadzi konwersację z możliwością przekierowania jej, w razie potrzeby, do innego konsultanta. Posiada również możliwość prowadzenia rozmów z kilkoma osobami w tym samym czasie oraz przesyłania plików.

Osobom, które będą przebywały w serwisie dłużej niż 10 minut, okienko komunikatora otworzy się automatycznie, zachęcając do rozmowy, poprzez komunikat Witam! Chętnie odpowiem na Twoje pytania. Okno to jest otwierane przez aplikację, która kontroluje czas spędzony przez użytkownika w naszym serwisie i nie jest związana z aktywnością konsultanta.

Osoby, które planują często korzystać z naszego Chatu, np. sprzedawcy ze współpracujących z nami sklepów, mogą wpisać informacje o sobie w okienku Przedstaw się, które jest widoczne od razu po zadaniu pytania. Informacja taka jest zapisywana w komputerze klienta i przy każdym nowym zapytaniu, konsultant widzi od kogo pochodzi zapytanie, bez konieczności ponownego przedstawiania się.

Opisany baner aplikacji komunikatora jest widoczny w takiej postaci tylko wówczas, gdy co najmniej jeden z konsultantów jest dostępny. Konsultanci mają możliwość automatycznego kontrolowania statusu, w zależności od czasu bezczynności. Przykładowo brak działań przy komputerze przez 3 minuty generuje informację o niedostępności danego konsultanta. Warto o tym pamiętać, bowiem dostępność konsultantów może być chwilami silnie zmienna i czasami wystarczy poczekać kilka minut na ich dostępność. W sytuacji, gdy żaden z konsultantów nie jest dostępny, baner zachęca do napisania wiadomości, która zostanie przesłana na firmową skrzynkę pocztową.

Funkcjonowanie komunikatora Chat jest w fazie testów - zarówno poprawności funkcjonowania aplikacji, jak również przydatności tego typu komunikacji w naszym serwisie www. Z założenia komunikator ma ułatwić dostęp do konsultantów firmy i maksymalnie skrócić czas uzyskania informacji. Zachęcamy Państwa, do korzystania z takiej formy komunikacji oraz dzielenia się uwagami nt. nowej funkcjonalności.