Nowy gramofon Queen by Rega

 Gramofon Queen by Rega

Z przyjemnością informujemy o premierze nowego limitowanego do 2000szt. modelu gramofonu firmy Rega - Queen by Rega. Dla pracowników Regi, jest to z pewnością najbardziej ekscytujący projekt w historii firmy, bowiem związany ze współpracą z najbardziej rozpoznawalnym na świecie brytyjskim zespołem Queen, nota bene wybranym w 2007r. przez słuchaczy radia BBC najlepszą brytyjską grupą wszechczasów.
 
Pewien czas temu zespół Queen zwrócił się do firmy Rega Reseach Ltd. z prośbą o zaprojektowanie dedykowanego gramofonu, który będzie miał wspólną premierę 25-go września 2015r. wraz z osiemnastopłytową kolekcją, na nowo opracowanych z oryginalnych taśm, nagrań studyjnych, zespołu Queen wydanych na kolorowych płytach winylowych (Queen: The Studio Collection - Coloured Vinyl Box Set).
 
Gramofon został oparty na wielokrotnie nagradzanym modelu Rega RP1. W odróżnieniu od modelu RP1, wersja okolicznościowa została zbudowana na laminowanej akrylem plincie z logo Queen by Rega, wyposażona w synchroniczny 24V silnik o niskich wibracjach jak stosowany w modelach RP3/RP6 oraz talerz z żywicy fenolowej z zaprojektowanym przez Freddy'ego Mercury'ego logo zespołu Queen. Dodatkowo standardowe logo Regi na pokrywie zostało zastąpione okolicznościową plakietką.