Najbardziej brytyjska Rega RP3


Korzystając z okazji współpracy przy sesji zdjęciowej modelu Rega RP3 Union Flag, pragniemy przybliżyć Państwu tą nieco pozostającą w cieniu wersję gramofonu RP3, prezentując najnowsze zdjęcia z sesji tego modelu.

Gramofony z flagą brytyjską (Union Flag lub Union Jack) to odpowiedź Regi na liczne zapytania dystrybutorów z całego świata, którzy podpatrzyli właśnie taką plintę, wówczas jeszcze nie produkowaną seryjnie, na zdjęciach z gabinetu szefa Regi, Roya Gandiego.

W przypadku Regi, pomysł na plintę z flagą brytyjską znakomicie wpisuje się w dumę firmy, która przy każdej okazji podkreśla, że ich produkty pochodzą z Anglii i nigdy nie będą produkowane poza Wielką Brytanią. Modele Union Jack aż wydają się krzyczeć Jestem Made in England!

Z flagą brytyjską można nabyć trzy modele: Rega RP1, RP3 i RP6. Zbudowane one są na bazie modeli z białą plintą i wszystkie dostarczane są wyłącznie w wersjach z fabrycznie dedykowaną i ustawioną wkładką gramofonową. W modelu RP1 jest to wkładka Bias2, w RP3, Elys2, a w RP6, Exact. Najdalej idący upgrade zaproponowano klientom w modelu RP1, w którym, oprócz wyższego modelu wkładki, dodano również biały pasek napędowy i wełnianą matę, czyli dostępny w sprzedaży zestaw do samodzielnej rozbudowy gramofonu RP1 (ang. Performance Pack). Po takiej zmianie, można pokusić się o powiedzenie, że posiadamy model RP2 - gramofon, który formalnie nie jest kontunuowany (nie powstał następca modelu Rega P2).

Warto dodać, że żadnego z tych gramofonów nie można zakupić w wersji podstawowej, co jeszcze bardziej podkreśla dumę firmy i zwraca uwagę na filozofię Regi, wg której zestawiając ze sobą wszystkie elementy toru z komponentów Regi, uzyskujemy efekt synergii.

Gramofon Rega RP3 Union Flag, można zobaczyć i posłuchać w stałej ekspozycji w salonie Q21.

Więcej informacji nt. gramofonu Rega RP3 w naszym serwisie: 
Gramofon Rega RP3
 
Gramofon Rega RP3 Union Flag z wkładką Elys2 z matą (w zestawie)
Gramofon Rega RP3 Union Flag z wkładką Elys2 z opcjonalną matą w kolorze czerwonym
Gramofon Rega RP3 Union Flag z wkładką Elys2 bez talerza
Gramofon Rega RP3 Union Flag z wkładką Elys2
Gramofon Rega RP3 Union Flag z wkładką Elys2, matą i pokrywą (mata i pokrywa w zestawie)