Kolumny Guru Junior już w Polsce!


Z ogromną przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy pierwszy w Polsce zestaw głośnikowy Guru Junior. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, po której spodziewamy się dużego wzrostu zainteresowania produktami szwedzkiej manufaktury.

Guru Junior, to młodszy brat niezwykle entuzjastycznie przyjętego przez recenzentów na całym świecie modelu Guru QM10two. Modelu, który wywrócił do góry nogami stereotyp związany z wielkością obudowy. Powszechnie panuje opinia, że ogromny, jednocześnie wysokiej jakości dźwięk, z bardzo nisko schodzącym basem, mogą zaoferować tylko duże kolumny podłogowe. Model QM10two udowodnił, że taki dźwięk można uzyskać z niewielkich kolumn podstawkowych. Do uzyskania tego efektu konieczne było przeprowadzenie wielomiesięcznych badań i kilkuset testów, które pozwoliły na zaprojektowanie nietypowej obudowy (rezonator Helmholtza) z nietypową zwrotnicą. Całość tworzy konstrukcję, która niejako współpracuje z pomieszczeniem odsłuchowym, ale do prawidłowego funkcjonowania wymaga odpowiedniego ustawienia kolumn - dokładnie 60cm nad podłogą i praktycznie tuż przy ścianie, która musi być ponadto wykonana z gęstego i jednorodnego materiału (np. cegieł).

Prezentacja kolumn Guru QM10two z elektroniką Regi (Apollo-R, Brio-R, DAC) na targach AudioShow 2012 w Warszawie zaowocowała drugą nagrodą za najlepszy dźwięk wystawy. Warto dodać, że nagrodzony zestaw kosztował zaledwie 16tys.zł, gdzie pierwsza nagroda przypadła zestawowi, w którym same kolumny kosztowały ponad 60tys.zł, a na wystawie był prezentowany najdroższy w historii wystawy system o wartości 3 milionów złotych!

Guru Junior czerpie pełnymi garściami z sukcesów starszego brata, oferując to co najlepsze, czyli niesamowity dźwięk z niewiarygodnie nisko schodzącym basem, w dwa razy niższej cenie! Jest to argument, który w Polsce ma ogromne znaczenie, bowiem nie ukrywamy, cena modelu QM10two, była przeszkodą nie do pokonania dla bardzo wielu klientów...

Wkrótce ukaże się recenzja kolum Guru Junior w serwisie Stereo i Kolorowo, na którą niecierpliwie czekamy!

Więcej informacji nt. kolum Guru Junior w naszym serwisie: zestaw głośnikowy Guru Junior.

Serwis internetowy producenta: Guru Audio AB.